درصورتی‌که به‌دنبال آموزش قدم‌به‌قدم حذف حساب کاربری واتساپ در iOS و اندروید می‌گردید، درادامه زومیت را همراهی کنید. حذف واتساپ با چند قدم ساده امکان‌پذیر است. 

اگر به‌دلیل سیاست‌های جدید واتساپ (WhatsApp) در زمینه‌ی حریم خصوصی تصمیم‌ گرفته‌اید حساب کاربری‌تان در این پیام‌رسان را حذف کنید، نمی‌توانیم شما را سرزنش کنیم. امروزه، پیام‌رسان‌های متعددی مشغول فعالیت هستند که اکثر آن‌ها قابلیت‌های متنوعی دارند؛ بااین‌حال، پیشنهاد می‌کنیم پیش از مهاجرت به پیام‌رسانی جدید، حتما حساب کاربری واتساپ را کاملا حذف کنید. اگر به‌دنبال راهکاری برای حذف حساب کاربری واتساپ می‌گردید، مراحل ذکرشده در این مطلب را قدم‌به‌قدم انجام دهید.

براساس مقاله‌ی Android Authority، پس از حذف حساب کاربری واتساپ، دستتان برای مهاجرت به پیام‌رسان‌های جدید باز است. در چند وقت اخیر، تلگرام و سیگنال بیشتر از پیام‌رسان‌های دیگر در کانون توجه قرار گرفته‌اند و گزینه‌های مناسبی به‌نظر می‌رسند.

صرفا یک راه برای حذف حساب کاربری واتساپ وجود دارد و به‌منظور انجامش به گوشی هوشمند خود نیاز پیدا خواهید کرد. این یعنی نمی‌توانید با استفاده از نسخه‌ی تحت‌وب واتساپ،‌ حساب کاربری این پیام‌رسان را حذف کنید. حساب کاربری واتساپ را در زمانی بسیار کوتاه می‌توان حذف کرد.

حذف حساب واتساپ روی سیستم‌‌عامل‌های iOS و اندروید تفاوت‌هایی جزئی دارد که درادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. در نظر داشته باشید اسکرین‌شات‌های این مقاله به نسخه‌ی iOS واتساپ مربوط هستند. 

آموزش حذف واتساپ در اندروید و iOS

۱. اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی باز کنید.

۲. در اندروید، روی آیکون سه‌نقطه‌ی موجود در بخش بالا سمت راست‌کلیک کنید. با این کار، منو کوچکی باز خواهد شد. سپس در منو کشویی بازشده، گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

آموزش حذف واتساپ در iOS مرحله 1

در iOS، روی گزینه‌ی Settings ضربه بزنید که در بخش پایین سمت راست صفحه، با آیکون چرخ‌دنده دیده می‌شود. 

 

۳. وارد بخش Account شوید. در اندروید، بخش Account دقیقا زیر نامتان در صفحه‌ی تنظیمات قرار گرفته است. در iOS، بخش Account سومین گزینه‌ی صفحه‌ی تنظیمات محسوب می‌شود.

آموزش حذف واتساپ در iOS مرحله 3

۴. گزینه‌ی Delete my account، آخرین گزینه‌ی موجود در صفحه‌ی تنظیمات (در هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS) را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

آموزش حذف واتساپ در iOS مرحله 4

۵. شماره‌موبایل خود را وارد کنید و روی گزینه‌ی Delete my account ضربه بزنید.

آموزش حذف واتساپ در iOS مرحله 5

۶. در این مرحله، دلیل حذف حساب کاربری واتساپ را اعلام کنید. در اندروید، یکی از گزینه‌های منوی کشویی را انتخاب کنید. در iOS، متنی به‌دلخواه بنویسید.

آموزش حذف واتساپ در iOS مرحله 6

۷. درنهایت، روی گزینه‌ی قرمزرنگ Delete my account ضربه بزنید تا حساب کاربری‌تان در واتساپ برای همیشه حذف شود.